Plantparasieten van Europa

bladmineerders, gallen en schimmels

Nieuws

Toevoegingen, nieuwe figuren, belangrijke correcties.

augustus 2020

Laatste bewerking 15.viii.2020 8:49

nieuwe foto’s

Cercospora depazeoides; Coleosporium campanulae; Copium teucrii; Diplocarpon mespili; Euura pavida; Spurgia euphorbiae; Stigmella filipendulae.

juli 2020

Laatste bewerking 1.viii.2020 15:47

nieuwe foto’s

Aceria acerismonspessulani, fraxinivora, marginemvolvens, sanguisorbae; Amblyptilia acanthadactyla; Buckleria paludum; Byctiscus betulae; Cydia pomonella; Cerodontha iridis; Dasineura miki, similis; Eriophyes prunianus; Erysiphe sedi; Euura tibialis; Macrolabis incolens; Nematus lucidus; Phloeospora robiniae; Septoria hydrocotyles; Wheeleria spilodactylus.

juni 2020

Laatste bewerking 29.vi.2020 12:34

nieuwe foto’s

Aceria erinea, tristriata; Aculus convolvuli; Agromyza megalopsis; Antispila metallella; Apoderus coryli; Attelabus nitens; Biorhiza pallida; Byctiscus betulae; Cladius brullei, grandis, ulmi; Contarinia sorbi; Curculio villosus; Dasineura acrophila, rosae; Ditylenchus dipsaci; Dysaphis tulipae; Eulecanium tiliae; Euura anglica, melanocephala; Galeruca tanaceti; Incurvaria pectinea; Josephiella microcarpae; Macrodiplosis pustularis; Metzneria lappella; Monochroa conspersella (pupa); Monodiplosis liebeli; Nematus latipes; Pamphilius gyllenhali; Pegomya cunicularia; Pemphigus phenax; Peronospora dipsaci; Phyllocnistis valentinensis (pupa); Phylloxera cf. coccinea; Phytomyza spinaciae; Placochela nigripes; Rabdophaga heterobia, marginemtorquens; Rhadinoceraea reitteri; Taphrina pruni; Tenthredo scrophulariae; Trachys minutus; Yponomeuta sedella.

mei 2020

Laatste bewerking 29.v.2020 8:52

nieuwe foto’s

Abia sericea; Aceria liszkai; Acleris hastiana; Aculus scutellariae; Allantus cinctus, viennensis; Ametastegia equiseti; Andricus foecundatrix, hungaricus; Anthonomus pedicularius; Apethymus spec.; Aspidiotus nerii; Blennocampa phyllocolpa; Byctiscus betulae; Cacopsylla spec.; Caliroa cerasi; Cimbex femoratus, luteus; Cladius compressicornis, grandis; Claremontia cf. alternipes; Colletotrichum nymphaeae; Contarinia tiliarum; Dasineura fructum, gleditchiae; Diprion similis; Dolerus madidus; Eriocampa ovata; Eriocrania sangii; Eriosoma lanuginosum; Euura papillosa, pavida, ribesii, tibialis; Fenusella glaucopis, hortulana; Gilpinia frutetorum, virens, spec.; Hemichroa australis, crocea; Hydraecia micacea; Liriomyza cf balcanica; Macrophya ribis; Macrosiphum albifrons; Metzneria lappella; Mompha ochraceella; Monochroa conspersella; Monoctenus juniperi; Myzus persicae; Nematinus luteus; Neuroterus politus; Neurotoma saltuum; Periclista spec.; Phyllocnistis extrematrix; Platycampus luridiventris; Pristiphora geniculata; Pseudoclavellaria amerinae; Sciapteryx consobrina; Spilopodia nervisequa; Stauronematus platycerus; Taphrina padi; Tenthredo vespa, zona; Tuberculina maxima.

april 2020

Laatste bewerking 30.iv.2020 14:55

nieuwe determinatie-tabellen voor gallen door Hans Roskam

Aconitum, Aegopodium, Alchemilla, Alliaria, Alopecurus, Alyssum, Anchusa, Anthemis, Anthyllis, Apium, Aquilegia, Armoracia, Arrhenatherum, Avenula, Berberis, Berteroa, Bidens, Camelina, Carpinus, Carum, Chaerophyllum, Clematis, Cornus, Corylus, Cucumis, Cydonia, Echium, Erysimum, Fragaria, Geum, Gypsophila, Helianthemum, Hypericum, Isatis, Mentha, Knautia, Laserpitium, Lithospermum, Moehringia, Onobrychis, Papaver, Phalaris, Phragmites, Phyteuma, Picris, Pisum, Primula, Raphanus, Rrorippa, Salvia, Satureja s.l., Saxifraga, Scabiosa, Scorzonera, Scrophularia, Secale, Sedum, Stachys, Symphytum, Taraxacum, Thymus, Torilis, Tragopogon, Vaccinium, Valeriana, Viburnum, Vinca.

nieuwe foto’s

Aceria fraxinivora; Andricus seminationis; Contarinia medicaginis, tiliarum; Eucosma cumulana; Euura collactanea, prussica; Grapholita lobarzewskii; Pristerognatha fuligana; Protomyces pachydermus; Ptycholoma lecheana; Puccinia antirrhini; Rabdophaga salicis; Tischeria decidua; Uroleucon jaceae; cf Uromyces striatus.

maart 2020

Laatste bewerking 31.iii.2020 6:00

nieuwe determinatie-tabellen voor gallen door Hans Roskam

Agrostis, Angelica, Arabis, Beta, Calamagrostis, Capsella, Cerastium, Chenopodium, Cytisus, Daucus, Dianthus, Erigeron, Fagus, Galeopsis, Genista, Hordeum, Hypochaeris, Inula, Lactuca, Lamium, Leontodon, Linaria, Lolium, Matricaria, Pastinaca, Pinus, Plantago, Poa, Sisymbrium.

nieuwe foto’s

Andricus quercusradicis; Antispilina ludwigi; Brachycaudus helichrysi; Cimbex femoratus; Cystiphora sonchi; Depressaria radiella; Diodaulus linariae; Erysiphe heraclei; Euura brevicornis; Hellinsia lienigianus; Janetiella lemeei; Lasioptera rubi; Leptotrochila verrucosa; Liposthenes glechomae; Myzus ligustri; Orchestes testaceus; Pemphigus spyrothecae; Physokermes piceae; Platycampus luridiventris; Protomycopsis bellidis; Pseudoneuroterus saliens; Puccinia magnusiana; Septocyta ruborum; Simplimorpha promissa; Spuleria flavicaput; Steneotarsonemus phragmitidis; Stigmaeopsis nanjingensis; Synophrus hispanicus; Taphrina johansonii, rhizophora; Thecodiplosis brachyntera; Venturia inaequalis.

februari 2020

Laatste bewerking 4.iv.2020 17:18

nieuwe determinatie-tabellen voor gallen door Hans Roskam

Anemone s.l., Aster s.l., Avena, Cardamine, Astragalus, Epilobium s.l., Festuca s.l., Filipendula, Fraxinus, Juniperus, Lonicera, Peucedanum, Picea, Pimpinella, Sinapis, Solanum, Sorbus, Stellaria, Tilia.

nieuwe foto’s

Aceria eucricotes; Acericecis szepligetii; Amauromyza fraxini; Andricus aries,
callidoma; Calyciphora albodactylus; Eriosoma lanigerum; Erysiphe arcuata; Fenusella nana; Isocolus scabiosae; Kaltenbachiella pallida; Microstroma album; Mollisia plantaginis; Mycosphaerella isariphora; Nemorimyza posticata; Phyllachora graminis; Pseudaulacaspis pentagona; Pseudomicrostroma juglandis; Spilopodia nervisequa; Stigmina carpophila.

januari 2020

Laatste bewerking 26.v.2020 6:06

nieuwe foto’s

Aphis farinosa; Aulagromyza luteoscutellata; Brassicogethes aeneus; Coleophora badiipennella; Hyalopterus pruni; Janetia homocera; Microbotryum cordae; Mollisia plantaginis; Neodiprion sertifer; Peronospora calotheca; Phyllonorycter klemannella; Plectosphaerella alismatis; Prociphilus fraxinifolii; Sphacelotheca hydropiperis; Tranzschelia pruni-spinosae; Heterotrioza chenopodii, rhamni.

december 2019

Laatste bewerking 7.ii.2020 13:26

nieuwe determinatie-tabellen door Hans Roskam

Brassica, Campanula, Crataegus, Euphorbia, Geranium, Hieracium, Medicago, Potentilla, Pyrus, Rhamnus, Ribes, Senecio, Silene, Ulmus, Vicia, Viola

nieuwe foto’s

Aproceros leucopoda; Caloptilia roscipennella; Fenusa dohrnii; Phyllonorycter schreberella; Pterocomma populeum.

november 2019

Laatste bewerking 2.xii.2019 12:37

nieuwe determinatie-tabellen

Hans Roskam heeft determinatie-tabellen geschreven voor de gallen op de volgende “grote” genera: Acer, Achillea, Alnus, Artemisia, Carex, Centaurea, Chrysanthrmum s.l., Cirsium, Crepis, Elymus s.l., Galium, Lathyrus, Malus, Populus, Prunus, Quercus, Rosa, Rubus, Rumex, Salix, Trifolium en Veronica.

nieuwe foto’s

Agromyza idaeiana; Andricus legitimus, sieboldi; Brevicoryne brassicae; Caloptilia cuculipennella; Chaitophorus leucomelas; Coleophora albicans, deviella, fuscocuprella; Curculio spec.; Ectoedemia intimella; Erysiphe convolvuli var. convolvuli; Fenusa ? altenhoferi, ewaldi; Physemocecis hartigi, ulmi; Plasmopara chaerophylli; Pucciniastrum areolatum; Rhopalomyia florum; Urophora stylata; unknown erineum on Prunus spinosa.

october 2019

Laatste bewerking 25.x.2019 9:31

nieuwe galmug voor de Benelux

Xenodiplosis laeviusculi.

nieuwe foto’s

Acericecis campestre; Amauromyza elaeagni; Andricus foecundatrix; Antispila treitschkiella; Coleophora cornutella; Euura auritae, triandrae; Lampronia fuscatella; Lasioptera arundinis; Lipara similis; Metopeurum fuscoviride; Pediaspis aceris; Phragmidium potentillae; Phyllonorycter lantanella; Rabdophaga dubiosa; Tetranychus urticae; Tuberculatus annulatus.

september 2019

Laatste bewerking 16.vii.2020 17:26

nieuwe galmug voor de Benelux

Ozirhincus hungaricus.

nieuwe foto’s

cf Abacarus hystrix, Aceria achilleae, cornuta, salviae; Aculus schmardae; Americina media; cf Blastodiplosis artemisiae; Botrytis convallariae; Chilaspis nitida; Coleophora sccifolia; Coleosporium asterum; Dasineura gleditchiae, similis, tetrahit; Eotetranychus tiliarium, Eriophyes pyri; Eteobalea teucrii; Eucallipterus tiliae; Gephyraulus raphanistri; Liposthenes glechomae; Macrolabis achilleae; Melanagromyza lappae; Microbotryum saponariae; Ozirhincus millefolii; Peronospora lepigoni; Pseudopeziza meliloti, trifolii; Puccinia sessilis, taraxaci; Rabdophaga rosaria, salicis; Rhopalomyia florum, tanaceticola; Stigmella lonicerarum, rhamnella; Uromyces junci; Wachtliella persicariae; ? on Acer pseudoplatanus, ? on Celtica gigantea.

1 2 10